O mnie/About me

blogowe

WITAJ NA MOIM BLOGU

Dawid, rocznik 86. Wychowany w czasach nim na dobre dopadł nas Internet.

Z futbolem od zawsze.

Bloguję od sierpnia 2009 roku, tuż po drugim w dziejach spadku Górnika Zabrze z Ekstraklasy i początkiem wielkich zakupów Manchesteru City. Początkowo chciałem pisać o wszystkim, co w piłce mnie interesuje, ale z czasem tematyka zawężyła się do dwóch najbliższych mojemu sercu klubów, związanych ze sobą historią finału Pucharu Zdobywców Pucharów.

Finał PZP
EDIT: Zdjęcie jest mojego autorstwa. Jeśli je gdzieś umieszczasz, PODAJ ŹRÓDŁO

Z biało-niebiesko-czerwonymi jestem związany z prostej przyczyny: urodziłem się i mieszkam w Zabrzu. A na Roosevelta w miarę regularnie zacząłem chodzić pod koniec 2008 roku. Wcześniej pokutowało w mojej głowie idiotyczne przeświadczenie, iż stadiony w Polsce nie są bezpieczne. Teraz z bólem przeżywam każde spotkanie, które zdarzy mi się opuścić.

Pierwszym impulsem do kibicowania Manchesterowi City był ów finał PZP, ale także pomniejsze wydarzenia. A to w 1998 ze smutkiem obserwowałem w Telegazecie, jak Błękitni opuszczają Division One(obecna Championship), a to później w namiętnie wówczas czytanej przeze mnie "Piłce Nożnej" poświęcono powrocie City aż dwie strony, a to Groclin stanął na drodze w Pucharze UEFA... Wkrótce potem angielska piłka stała się dla mnie dostępna, co wespół z niepohamowaną potrzebą pisania zaowocowało tym blogiem.

Panuje na nim jedna zesada: jest mój i ja decyduję, które komentarze są właściwe, a które nie. Pogódź się z tym, a będziemy żyć w zgodzie.

Kontakt ze mną:

You can contact with me via:

Twitter Gadu-Gadu Poczta

Ikonki wykonała ^yzoja - http://yzoja.deviantart.com/art/Icon-pack-no-1-170595527

Autorem zdjęcia jest ^nika. Zdjęcie szalików zrobiłem sam ;-)